KADERUS BLUES 2010

Kaderus Blues SoundcloudYoutube
Rok vydání: 2010
Label: vlastní náklad

Info

KADERUS BLUES 2010 (PROMOTION CD)

V roce 2010 bylo ve studiu MATOUŠEK CZ Jevíčko natočeno cédéčko pro propagační účely. Na CD je celkem 7 skladeb převážně z vlastní tvorby členů kapely s použitím textu Jiřího Žáčka a Rudy Berana. Dvě skladby jsou převzaty z repertoiru B. Millese a A. Popovic a upraveny tak, aby zapadaly do stylu kapely.

Toto CD bylo vydáno za přispění města Jevíčka. Poděkování patří také J. Matouškovi a M. Duškovi za propůjčení studia a mastering.

Zveřejněné skladby jsou k dispozici zájemcům ke stažení.

 

  

… CD Kaderus Blues na SOUNDCLOUD

O kapele

Kapela Kaderus Blues vznikla v roce 1994 a po hudebním tápání v osmdesátých letech se muzikanti vrátili k základům, podle kterých začínali po roce 1970. Repertoár postavili na elektrickém blues a rhythm-n-blues a využili i řadu akustických nástrojů. Současný sound se posunul do elektroakustické polohy a přispělo k tomu i začlenění akordeonu a elektrifikovaných houslí.

Styl kapely není jednoznačně vymezený, ale prolínají se v něm zkušenosti, osobnosti a ego jednotlivých hráčů. Blues, country, šanson, dnes neobvyklé zapojení bottlenecku, to vše se přetaví do převzaté i vlastní tvorby.Autory vlastních skladeb jsou Kid Moravec a Kopčem Smékal původně s náměty básníka Rudy Berana. Současné texty jsou z pera zpěvačky Luby.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

POSLEDNÍ ALBUM

KADERUS BLUES 2010

Kaderus Blues
KONTAKT | vladimir.moravec@seznam.cz | +420 777 705 360
© 2014 KADERUS BLUES