• TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT

  Ve dvoraně muzea v Moravské Třebové se uskuteční 6.1.2017 (pátek) první koncert roku 2017. V tomto prostředí jsme ještě nehráli, jsme velmi zvědaví a velmi se těšíme.Před koncertem proběhne vernisáž obrazů moravskotřebovského rodáka výtvarníka Vladana Koláře.

  čti dále ... +
 • DOLNÍ MORAVA – ZRUŠEN KONCERT

  Všem fanouškům oznamujeme, že ze strany pořadatele byl plánovaný koncert na Dolní Moravě, který se měl uskutečnit tento pátek 19. 8. 2016, ZRUŠEN. Je nám líto, uvidíme se někdy příště! Kaderus Blues

  čti dále ... +
 • HŘEBEČSKÝ SLUNOVRAT 2016

  Děkujeme všem fanouškům, kteří nám v sobotu tleskali. Sešlo se Vás opravdu hoooodně, zachovejte nám přízeň i nadále. Kaderus Blues děkuje i Martince za úžasnou péči o účinkující!

  čti dále ... +
 • PRO FANOUŠKY

  Tak jsme si střihli premiéru s naším novým členem – houslistou Robertem Kelnarem. Premiéra byla v Luži a vystoupení bylo skvělé. Dále jsme zahráli partě muzikantů v Javorníku, což byla taktéž velmi vydařená akce. Teď jen doufáme, že vyjde počasí na Hřebečský slunovrat, kde Vás rádi uvidíme. Kader...

  čti dále ... +

O kapele

Kapela Kaderus Blues vznikla v roce 1994 a po hudebním tápání v osmdesátých letech se muzikanti vrátili k základům, podle kterých začínali po roce 1970. Repertoár postavili na elektrickém blues a rhythm-n-blues a využili i řadu akustických nástrojů. Současný sound se posunul do elektroakustické polohy a přispělo k tomu i začlenění akordeonu a elektrifikovaných houslí.

Styl kapely není jednoznačně vymezený, ale prolínají se v něm zkušenosti, osobnosti a ego jednotlivých hráčů. Blues, country, šanson, dnes neobvyklé zapojení bottlenecku, to vše se přetaví do převzaté i vlastní tvorby.Autory vlastních skladeb jsou Kid Moravec a Kopčem Smékal původně s náměty básníka Rudy Berana. Současné texty jsou z pera zpěvačky Luby.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

POSLEDNÍ ALBUM

KADERUS BLUES 2010

Kaderus Blues
KONTAKT | vladimir.moravec@seznam.cz | +420 777 705 360
© 2014 KADERUS BLUES